EN CZ

Proč naše probiotika

Užívání probiotik

Užívání probiotik je naprosto bezpečné a nehrozí u nich žádné předávkování. Probiotika nemohou ani ovlivňovat nebo snižovat účinek léků včetně antibiotik. Jejich účinky se zvyšují dlouhodobým užíváním, většinou v řádu týdnů nebo i měsíců. Všechny mikroorganismy, které jsou obsaženy v probiotikách DOPHILUS, se nacházejí v trávicím ústrojí člověka a nezpůsobují ani při vysokých dávkách žádné obtíže, podráždění nebo jinou reakci organismu. Jejich účinky jsou závislé na druhu obtíží. Ve většině případů se změny projeví v intervalu 5 až 30 dnů. Probiotické přípravky je vhodné užívat v případě laktózové intolerance /snižují klinické příznaky/. V případě jejich užívání při pobytu na cestách nebo na dovolené za účelem minimalizace střevních a zažívacích obtíží doporučujeme, zejména při návštěvě rizikových klimatických oblastí, užívat probiotika již týden před cestou a také týden po návratu a to v dávce 1 - 3x denně po jídle. V případě jejich užívání při léčbě antibiotiky doporučujeme užívat probiotika již při léčbě a alespoň 1 týden po ukončení léčby antibiotiky v dávce 1 - 3x denně 2 hodiny před nebo po užití antibiotik. Při léčbě průjmů, zácpy a jiných zažívacích potíží doporučujeme užívat probiotika DOPHILUS v co nejkratší době po propuknutí obtíží v dávce 1 - 3x denně po jídle.


Probiotika a cestování

Při cestování dochází ke změně stravovacích návyků, ke změně typu a kvality potravin i nápojů, k oslabování těla v důsledku času stráveného na cestách.

 

V cizině působí na střeva bakterie, se kterými jsme se dosud nepotkali, které se usadí v trávicím traktu a způsobí průjem a další obtíže. Pomocí probiotik se přirozeným a účinným způsobem může organismus bránit působení patogenních bakterií, které způsobily nerovnováhu, a obnovit ve střevech prospěšné bakterie.

 

Probiotika obohacená o vitaminy jsou důležité pro správnou funkci organismu. Jejich potřeba je velmi individuální a mění se i podle životního stylu jedince.


Jaká jsou probiotika Dophilus?

Naše přípravky tvoří nejucelenější a kvalitativně nejlepší řadu probiotik na našem trhu. Řada jedenácti přípravků je určena pro všechny věkové skupiny populace.

Přípravky pro nejmenší obsahují kromě několika důležitých kmenů laktobacilů a bifidobakterií i Bifidobacterium infantis, který je nejdůležitějším mikroorganismem v tlustém střevě kojenců a dětí. Již po prvním kojení dochází v zažívacím traktu dítěte k výskytu bifidobakterií, které po celý kojenecký věk představují asi 90% celkového zastoupení. Zažívací trakt kojence je málo odolný proti různým střevním i mimostřevním onemocněním a je tedy nutné dbát na doplňování prospěšných bakterií k udržení vyrovnané střevní mikroflóry. Z výzkumu MUDr. Ráji Lodinové - Žádníkové z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí, která dlouhodobě sledovala vliv podávání probiotika novorozencům, vyplývá, že dostatečné zastoupení probiotik v ranném věku snižuje rizika vzniku některých alergií a infekcí. Prášková forma přípravku umožňuje bezproblémové podávání.

Přípravek pro děti od pěti let je optimální kombinací kmenů bakterií mléčného kvašení pro správné udržení střevní mikroflóry dětí školkového a školního věku. V přípravku obsažený Lactobacillus rhamnosus má příznivý vliv na léčbu atopického ekzému.

V dospělém věku, kdy optimální rovnováhu střevní mikróflory narušuje především stres, nevhodné stravování, užívání léků i změna prostředí - cestování, je třeba doplnit některé kmeny bakterií a předejít tak nepříjemným zdravotním problémům. Lactobacillus acidophilus obsažený v přípravcích pro dospělé podporuje růst zdravých bakterií a potlačuje růst patogenních organismů. Je důležitý při prevenci průjmů, při léčbě antibiotiky, při léčbě dráždivého tračníku, při infekci močových cest. Má význam i při léčbě gynekologických plísňových infekcí a jejich častých recidivách.

V dospělém věku je zastoupení bifidobakterií v zažívacím traktu okolo 10 % a ve věku starším dochází k dalšímu poklesu. Vysoká koncentrace laktobacilů za nepřítomnosti bifidobakterií může vést k zácpě. Z tohoto důvodu obsahuje přípravek pro seniory větší množství bifidobakterií pro udržení optimální rovnováhy střevní mikroflóry.

Laktobacily i bifidobakterie podporují využití minerálů z potravy, především fosforu, vápníku a železa.

Probiotika obohacená o brusinkový extrakt jsou vhodná jako prevence i podpůrná léčba infekcí a zánětů močových cest. Brusinkový extrakt napomáhá zabránit uchycení bakterie Escherichia coli (je nejčastější příčinou infekcí močových cest) na stěnách močové trubice a močového ústrojí. Brusinky obsahují přírodně se vyskytující antioxidanty.

TAINEX spol. s.r.o.

Zelený pruh 1091/111,
140 00 Praha 4

  info@tainex.cz
  +420 606 474 163
  www.tainex.cz

 

V naléhavých případech kontaktujte svého lékaře nebo pohotovostní službu. V případě nežádoucích účinků se prosím obraťte na svého ošetřujícího lékaře nebo lékárníka. Při oznamování nežádoucích účinků souvisejících s našimi produkty se, prosím, řiďte postupem uvedeným ve Veřejně přístupné odborné informační službě.

TAINEX s.r.o. je od 7. 12. 2007 zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze IČ: 28197542, DIČ: CZ 28197542.

Copyright © TAINEX s.r.o. 2019 All rights reserved.  l  Programmed by: VV Studio.cz